سنگ بوک مچ

سنگ بوک مچ

در این بخش قصد داریم به معرفی یکی دیگر از انواع سنگ های کاربردی با نام سنگ بوک مچ بپردازیم. البته توجه داشته باشید که بهتر بود نوشته شود برند بوک موچ زیرا زمانی شما از نوع سنگ ساختمانی نام می برید بیشتر اشاره به انواع سنگ های ساختمانی از جمله مرمریت ، تراورتن و …. دارید و  در صورتی که هر نوع سنگ ساختمانی را می توان تا حدودی به صورت سنگ بوک مچ فرآوری کرد.اصولا بوک مچ با قرار دادن دو سنگ در کنار یکدیگر به صورتی که شکل متقارنی را ایجاد کند گفته می شود.

دریافت قیمت انواع سنگ بوک مچ 09139321409

اسلی بوک مچ چینی

سنگ اسلب بوک مچ

سنگ های ساختمانی در ابعاد متعددی مورد فرآوری و تولید قرار می گیرد که در این بین می توان ابعاد اسلب را به عنوان یکی از شاخص ترین ها نام برد و با توجه به متقارن بودن بوک مچ ، سنگ اسلب بوک مچ از  زیبایی بیشتری برخوردار بوده و این قابلیت وجود دارد که این طرح و نقش طبیعی به صورت کاملا حرفه ای در معرض نمایش قرار گیرد.

اسلب بوک مچ مرمریت مشکی

خریدوفروش سنگ بوک مچ

بر خلاف سایر سنگ های ساختمانی ، خریدوفروش سنگ بوک مچ عمدتا به صورت طرحی فروخته می شود و در بعضی از مواقع نیز مشاهده گردیده که در قیمت گذاری از عنوان متر مربع نیز نام برده می شود. بوک مچ را می توان از طریق واحدهای تولیدی و همچنین انبارهای فعال در زمینه فروش آن تهیه کرد و نکته ای که وجود دارد، بر خلاف خرید سایر سنگ های ساختمانی که با مراجعه مستقیم به واحد تولیدی می توانید خرید بهتری داشته باشید ولی آن دسته از انبارهایی که به صورت اختصاصی به فروش این نوع سنگ ها می پردازند دارای تنوع بالاتری نیز بوده و خود عاملی است که شما به راحتی به انتخاب طرح مورد نظر خود بپردازید.

سنگ بوک مچ در تهران

شهر تهران به عنوان پایتخت ایران و در این شهر ساختمان های مسکونی ، تجاری ، اداری و … لاکچری مورد ساخت وساز قرار می گیرد و با توجه به ماهیت بوک موچ مشاهده گردیده که سنگ بوک مچ در تهران از تقاضای بالاتری نسبت به سایر شهرهای ایران برخوردار است و شما می توانید به راحتی به تهیه این نوع سنگ در تهران بپردازید.

 سنگ بوک مچ در اصفهان

شهر اصفهان به عنوان یک شهر توریستی و صنعتی از ساختمان های تجاری و هتل های مجهزی برخوردار است که در این سال ها سنگ بوک مچ در اصفهان از جایگاه خوبی برای طراحی ودیزاین داخلی این مجتمع ها برخوردار گردیده و با توجه به قطبیت اصفهان در تولید انواع سنگ های ساختمانی به راحتی می توان این نوع سنگ را در این شهر تهیه کرد.

قیمت سنگ بوک مچ

همانطور که قبلا نیز اشاره کردیم ، عوامل متعددی بر قیمت سنگ های ساختمانی تاثیر گذار است که این پارامترها به نوعی با عوامل تاثیر گذار بر قیمت سنگ بوک مچ مشترک است. البته تا حدودی می توان نوع سنگ مورد استفاده را عاملی تاثیر گذارتر دانست و همانطور که در پاراگراف اول نیز اشاره کردیم انواع سنگ های ساختمانی قابلیت فرآوری به صورت بوک مچ را دارا می باشند و در این بین می توان به مرمریت ، تراورتن ، مرمر ، چینی و ترااونیکس اشاره کرد.

سنگ بوک مچ

درفضای داخلی ساختمان از سنگ هایی با ظاهر زیبا استفاده می شود و علت روی آوردن طراحان دکوراسیون داخلی به سنگ همخوانی سنگ طبیعی با انواع سنگ های طراحی(مدرن، کلاسیک، هنری و …) می باشد.انتخاب سنگ در دکوراسیون داخلی اهمیت کمتری به نسبت سنگ های بیرون از ساختمان دارد به دلیل اینکه میزان استحکام و مقاومت درنمای داخلی محفوظ است.
نکات با اهمیت درانتخاب سنگ، زیبایی، طرح و رنگ وهمچنین خاصیت نگهداری و نظافت آن و مقام در برابر مواداسیدی و شوینده، اقتصادی و مقرون به صرفه بودن، یک عایق صوتی دربرابر سروصدا و انتقال روح طبیعت به فضای داخلی ساختمان، محافظت و عدم تماس سنگ از ناملایمات جوی می باشد.به همین دلیل است که از سنگ به عنوان مصالح ساختمانی توسط طراحان ومعمارین مورد استقبال قرار می گیرد.
درمعماری داخلی از سنگ برای تزیین دیوار اصلی خانه، شومینه، ستون ها، کنار پنجره، پشت تلویزیون و… استفاده می شوند. که این سنگ ها نقش همان کاغذ دیواری وپوسترهای دیواری را ایفا می کنند.

در انتخاب سنگ‌ های نمای داخلی بهترین گزینه کم مقاوم با ظاهر زیبا ازجمله مرمریت، گرانیت، چینی و… بوده و به دلیل عدم تماس با ناملایمات جوی انتخاب مناسبی برای نمای داخلی می باشند. این سنگ جلوه‌ زیبایی در لابی ها، پاگردها، اطراف درب آسانسورها، دیوارهای راه ‌پله، دیوارهای پارکینگ و… ایجاد می کند.
برای راه‌ پله و پاگردها سنگی را که مقاومت بسیار بالایی دارد انتخاب می کنیم بهترین سنگ برای نصب، سنگ گرانیت می باشد. بعضی از مردم اشتباه بزرگی را مرتکب می شوند از سنگ مرمر درجه 2 بخاطر قیمت زیاد سنگ گرانیت در پلکان استفاده می‌کنند. در پلکان ساختمان ‌های اداری و تجاری و مدارس که محل رفت و آمد زیادی بوده از سنگ مرمر مرغوب یا گرانیت باید استفاده کنند.
در انتخاب سنگ برای سرویس بهداشتی و حمام دقت زیادی داشته باشید زیرا هرسنگی مربوط به مکان خاصی می باشد به فرض مثال از سنگ مرمر به هیچ عنوان در سرویس بهداشتی خود استفاده نکنید زیرا در برابر موادشیمیایی بسیار ضعیف و سست می باشد. از سنگ هایی که در برابر رطوبت و مواد شوینده مقاوم می باشند مانند سنگ تراورتن استفاده کنیدتراورتن بهترین و ارزان‌ترین گزینه. برای این مکان ها می باشند.

شناخت معماران از قسمت های قابل تولید برروی سنگ با ابزارهای مختلف و همچنین شناخت از نوع مناسب سنگ به جهت مقاومت برای نما، کف و … می تواند در طراحی نتیجه بهتری را بدهند. همکاری بیشتر و با کیفیت تر صنف سنگبری ها و معماران با اصناف حرفه ای از جمله صنف مهندسان مشاور معمار و شهرساز، جامعه مهندسان و مشاور ایران و … می تواند در ارتقا محصولات، معرفی محصولات و ارتقا روش های حمل کمک زیادی بکند و نیاز طراحان برای عرصه سنگ به بازار را معرفی کند.

در این بخش ما سعی کردیم ابتدا به معرفی بوک مچ بپردازیم و این مورد را در شهرهای ایران به همراه لیست قیمت آنها بررسی کردیم و در ادامه نیز تعدادی تصویر از نمونه های آن در بازار داخلی قرار دادیم. در ادامه نیز اطلاعاتی از طراحی فضای داخلی و نکاتی که در این زمینه باید توجه کرد، در صفحه مربوطه قرار دادیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + هجده =

تماس با ما