قیمت هر متر مربع سنگ گرانیت

قیمت هر متر مربع سنگ گرانیت

یکی از سنگ های پرکاربرد در ایران ، گرانیت می باشد و همواره آگاهی از قیمت هر متر مربع سنگ گرانیت به عنوان یک چالش برای خریداران آن مطرح می باشد.این نوع سنگ در دسته بندی سنگ های آذرین قرار دارد و به دلیل مقاومت بالا افزون براین، شفافیت و ظاهری زیبا در ساخت پله، نمای ساختمان ها و یا سنگ فرش ها و … کاربرد دارد. نام دیگر سنگ گرانیت، سنگ خارا بوده که بافت آن دارای دانه های متوسط تا درشت می باشد. سنگین بودن این نوع سنگ که به استواری و ثبات سنگ در ساختمان کمک شایانی می کند موجب گردیده تا در ساختمانی استفاده به کار گرفته شود. به دلیل بالا بودن مقاومت سنگ گرانیت به سنگ تراورتن و مرمر استفاده های زیادی از این نوع سنگ های در صنعت ساختمان سازی می شود.

در این سالها تا حدودی استفاده از گرانیت رو به کاهش بوده و دلیل اصلی را می توان با روی کار آمدن تراورتن جستجو کرد و موجب شد که کاملا از نمای بیرون ساختمان حذف شود و با توجه به بازه رنگ کم موجب شد که در فضای داخلی ساختمان نیز جای خود را به سنگ مرمریت بدهد. همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم قصد داریم بررسی کنیم قیمت هر متر مربع سنگ گرانیت به چه عواملی بستگی دارد. به صورت کلی می توان این پارامتر ها را در ابعاد ، ضخامت ، رنگ ، سورت بندی و از همه مهمتر نوع معادن آن جستجو کرد.این نوع سنگ دارای بازه رنگ کرم ،سفید ،مشکی و قرمز

مزیت ها و معایب سنگ گرانیت عبارت است از :این نوع از سنگ ها به دلیل داشتن توریوم، اورانیوم و پتاسیم رادیواکتیو دارای مواد پرتوزای بالایی هستند. هرچند بخاطر وجود تشعشعات امواج رادیواکتیو و افزایش آن در محیط هایی که اشعه های ایکس و گاما دارند توصیه نمی شود از این نوع سنگ استفاده شود و معمولا مراکز درمانی و آزمایشگاه ها محل مناسبی برای نصب این نوع سنگ ها نمی باشند و افزون برآن سنگ گرانیت را سرطان زا می دانند البته به غیر از اینکه سنگ گرانیت برای بیمارستان ها و آزمایشگا ها مناسب نیست. به دلیل لکه لکه شدن این نوع سنگ در هنگام بارش برف و باران استفاده از آن در مناطقی که بارش برف و باران زیاد است، توصیه نمی شود و به دلیل داشتن قیمت بسیار بالای آن خریدار زیادی ندارد. و از نظر مزیت نیز می توان پارامترهای زیر را برای آن مطرح ساخت:

• مقاومت بالا در برابر فرسایش و ضربه
• مقاومت در برابر نفوذ آب
• مقاومت در برابر عوامل محیطی
• استحکام و طول عمر زیاد
• سختی بالا
• تنوع در رنگ و طرح بندی
• دوام و طول عمر بالا
• قیمت مناسب
• همخوانی با سایر مصالح
• مقاومت در برابر حرارت

و همچنین بیشترین و موثرترین کاربرد سنگ گرانیت در محل ها و مکان هایی است که بخواهیم سنگ گرانیت یکی از سنگ هایی می باشد که دارای مقاومت بسیار بالایی در برابر فشار، سرما، سایش و گرما بوده به همین دلیل یکی از کاربردی ترین و موثرترین سنگ ها می باشد از این رو از این سنگ در پیاده روها و راه پله های شهر نروژ استفاده نمودند برای این کار سطح سنگ گرانیت را صاف و صیقلی نمی کنند که باعث سر خوردن و لیز خوردن افراد و اجسام بشود. در ایران نیز در کف و بدنه ساختمان های مسکونی، اداری، فروشگاه های بزرگ و پر رفت و آمد استفاده می کنند.

قیمت هر متر مربع سنگ گرانیت

قیمت هر متر مربع سنگ گرانیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × سه =

تماس با ما