قیمت هر متر مربع سنگ مرمریت

قیمت هر متر مربع سنگ مرمریت

همواره یکی از چالش های پیش روی بسیاری از خریداران سنگ های مرمریت دریافت قیمت هر متر مربع سنگ مرمریت می باشد که به عنوان یک چالش اساسی برای این خریداران مطرح است. از کاربری مرمریت می توان به استفاده آن در نمای داخلی ساختمان اشاره کرد که در این بین می توان به کف ساختمان ، بدنه ، پارکینگ ، حمام و …. می توان اشاره کرد.

در این بخش قصد داریم به پارامترهای تاثیر گذار بر قیمت هر متر مربع سنگ مرمریت بپردازیم و به ترتیب به بررسی ان ها می پردازیم. رنگ را می توان به عنوان یک عامل تاثیر گذار نام برد و از نظر تنوع رنگ می توان به رنگ های کرم ، سفید ، مشکی ، قرمز ، قهوه ای و …. اشاره کرد. بر اساس نوع سلیقه ایرانی ها اصولا آن دسته از مرمریت هایی که از زمینه رنگ سفید و روشن برخوردار می باشند به نسبت از بازه قیمتی بالاتری نیز برخوردار هستند.

ابعاد به عنوان عامل تاثیر گذار بعدی است و سنگ های مرمریت در ابعاد اسلب ، تایل ، پلاک ، پله، کابینت ، فرشی و ….. مورد فرآوری قرار می گیرد که این عامل تاثیر مستقیم بر قیمت داشته و هر انچه ابعاد مورد نظر بیشتر باشد به نسبت نوسان قیمت نیز بیشتر است و از نظر ضخامت نیز می توان به عنوان عاملی تاثیر گذار بر قیمت مورد بررسی قرار داد و به صورت استاندارد در ایران مرمریت در ضخامت 2 و 3 سانتی متر فرآوری می شود که به ترتیب هر آنجه ضخامت سنگ بیشتر باشد به نسبت قیمت آن نیز افزایش می یابد. البته یک استثنا نیز باید در نظر گرفت در بحث ضخامت سنگ ، اگر شما نیاز به سنگی با ضخامتی کمتر از 12 میلی متر هستید باید بدانید که در اینجا قیمت افزایش می یابد زیرا هر انچه از این سایز ضخامت کمتر شود نیاز به ماشین آلات خاص خود دارد که بر قیمت آن تاثیر مستقیمی خواهد داشت. در ادامه نیز میتوان به عوامل دیگر نیز اشاره کرد که هر کدام به نوعی بر قیمت ان تاثیر گذار است و در این بین می توان به کیفیت فرآوری ، نوع معادن ، فاصله مکانی تا محل تولید و سایر عوامل اشاره کرد.توجه داشته باشید که عمده تولید مرمریت در شهرک های صنعتی رضوانشهر و محمودآباد اصفهان و تهران صورت می گیرد.

قیمت هر متر مربع سنگ مرمریت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − پنج =

تماس با ما