قیمت هر متر مربع سنگ تراورتن

قیمت هر متر مربع سنگ تراورتن

همواره یکی از چالش هایی که پیش روی بسیاری از خریداران انواع سنگ های ساختمانی و به خصوص تراورتن وجود دارد این می باشد که قیمت هر متر مربع سنگ تراورتن به چه صورتی محاسبه می شود. برای ما بسیار این مسئله پیش آمده که خریدار مراجعه کرده و چندین کد سنگ را قیمت گرفته و وقتی تفاوت را مشاهده می کنه قکر می کنم احتمالا کیفیت فرآوری ان ها با هم فرق داشته که این تفاوت به وجود آمده ولی ما هواره به آن ها این مورد را اشاره کردیم تفاوت در کیفیت فرآوری نیست بلکه به پارامترهای متعددی بستگی دارد که به ترتیب به معرفی آن ها خواهیم پرداخت.پس قیمت هر متر مربع سنگ تراورتن خود موضوعی است که نمی توان در یک محتوا به آن پرداخت و نیازمند مهارت و تجربه بالایی در شناخت انواع سنگ های تراورتن می باشد.

آیا نوع معادن بر قیمت تراورتن تاثیر گذار است؟ بلی . ایران به عنوان یکی 3 کسور برتر دنیا از نظر دارا بودن معادن تراورتن در دنیا به شمار می آید و سعی می کنم با مثال این تفاوت را شرح دهم. فرض کنید به شما پیشنهاد شده برای نمای بیرون سنگ تراورتن عباس آیاد یا یک تراورتن کرم از معادن یزد تهیه کنید حال زمانی که جهت دریافت قیمت به انبار یا کارخانه سنگ مراجعه می کنید متوجه این موضوع می شوید که قیمت آن ها اختلاف نجومی دارد. هر دو سنگ در یک کارخانه و با یک کیفیت فرآوری شدند ولی سرچشمه این اختلاف چیست. می توان اختلاف زیاد کوپ آن ها را تاثیر گذار دانست و برای مثال آن واحد تولیدی هر تن کوپ عباس آباد را 1 میلیون خریداری کرده در صورتی که سنگ یزد را 200 هزار تهیه کرده و خود عامل اختلاف اولیه سنگ فرآوری شده آن ها خواهد شد.

آیا نوع فرآوری بر قیمت تراورتن تاثیر گذار است؟ بلی. توجه داشته باشید که سنگ های ساختمانی به دو صورت فرآوری می شوند و نوع اول را برش با تک تیغه یا 30 تیغه می گویند و نوع دوم را نیز برش با خط اره نام می برند. نوع اره از هزینه بالایی در فرآوری برخوردار است زیرا ماشین آلان این خطوط از قیمت بالایی برخوردار بوده و به همین دلیل بر قیمت تمام شده محصولات نیز تاثیر گذار می باشند و در نوع تک تیغه مشاهده می کنید که از هزینه کمتری برخوردار است. از خصوصیات برش سنگ با اره می توان به یک دست بودن ضخامت آن ها اشاره کرد.

قیمت سنگ تراورتن به پارامترهای دیگری نیز بستگی دارد که در این بین می توان به ابعاد ، ضخامت و رنگ بندی آن اشاره کرد و از نظر رنگ تراورتن از تنوع بالایی برخوردار بوده در این بین می توان به بازه رنگ کرم ، سفید ، سیلور ، قرمز و …. اشاره کرد که هر کدام نیز از معادن متعددی برخوردار می باشند و هر نوع معدن از بازه قیمت متفاوتی برخوردار است. توجه دشاته باشید که سنگ های تراورتن به دو صورت موجدار و بی موج تولید می شوند و این عامل را نیز می توان بر قیمت تاثیر گذار دانست و همچنین عمده تولید آن در شهرک های صنعتی رضوانشهر ، محمودآباد و شمس آباد تهران و اصفهان صورت می گیرد.

قیمت هر متر مربع سنگ تراورتن

قیمت هر متر مربع سنگ تراورتن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 2 =

تماس با ما