بهترین سنگ تراورتن برای نمای بیرون ساختمان

بهترین سنگ تراورتن برای نمای بیرون ساختمان

همواره یکی از چالش های پیش روی بسیاری از خریداران و معماران صنعت ساختمان انتخاب بهترین سنگ تراورتن برای نمای بیرون ساختمان می باشد و با توجه به تنوع بالای این قبیل از محصولات موجب شده تا همواره انتخاب بهترین به عنوان یک مسئله اصلی برای بسیاری از خریداران مطرح باشد. همواره مشاهده شده است که بسیاری از فروشندگان به معرفی سنگ های به عنوان بهترین می پردازند که از نظر کیفی و مقاومت در برابر شرایط آب و هوایی آن منطقه در کمترین حد ممکن قرار دارند و همین مورد موجب می گردد که بسیاری از خریداران پس از چند سال از به کار بردن آن در نمای بیرون و از دست دادن کیفیت ظاهری به این نتیجه برسند به اشتباه که سنگ برای نمای بیرون ساختمان مناسب نیست، ولی در صورتی می توان علت را در جایی دیگر ریشه یابی کرد و آن موقع توزیع سنگ های ساختمانی است و باید فروشندگان به این نکته توجه داشته باشند که با اطلاع رسانی صحیح به خریدارن همواره به آینده سنگ های ساختمانی خدمت خواهند کرد و بازار فروش آن نیز پر رونق تر خواهد گردید.

نمای ساختمان یکی از مهم ترین المان های یک سازه است و نقش مهمی در زیباتر جلوه دادن آن سازه را دارد. طی سالیان اخیر معماران از مصالح مختلفی برای ساخت نمای ساختمان ها استفاده کرده اند. یکی از محبوب ترین و پرکاربرد ترین آن ها علی الخصوص در ساختمان های مسکونی نما های سنگی هستند. نما های سنگی نیز انواع مختلفی دارند. باوجود این تنوع ممکن است این سوال برای شما هم پیش آماده باد که چه نوع سنگی برای نمای ساختمان مناسب تر است و انواع سنگ نما ها چه هستند؟

به طور کلی در انتخاب بهترین سنگ تراورتن برای نمای بیرون ساختمان برای نمای ساختمان باید به چند نکته توجه کرد. سنگ هایی که در نمای ساختمان به کار می روند باید در برابر عوامل جوی شامل: سرما و گرما، باران و اشعه UV مقاومت مناسبی داشته باشند. نفوذ آّب در سنگ باید بسیار ناچیز باشد و در مقابل فرسایش هم مقاومت خوبی داشته باشد. در شهر هایی که باران های اسیدی می بارد، مقاومت در برابر باران های اسیدی مهم است. سنگ مورد استفاده باید دارای خلل و فرج مناسبی باشد تا ملات مورد استفاده در عمق آن نفوذ کرده و مانع از جلوگیری جداشدن سنگ نما از ساختمان شود.

سنگ تراورتن از انواع سنگ های رسوبی آهکی است. این سنگ به طور طبیعی معمولا در رنگ های: سفید، کرم، برنزه تیره و روشن، خاکستری و قرمز وجود دارد که هرچقدر رنگ آن سفیدتر یا روشن تر باشد یعنی مرغوب تر است. سنگ گرانیت نوعی سنگ آذرین است که در رنگ های: صورتی، سفید یا خاکستری در طبیعت یافت می شود. رنگ آن با توجه به کانی های موجود در آن تغییر کرده و از این سنگ در نمای ساختمان مخصوصا در محیط های صنعتی، کف سازی، پیاده رو سازی و راه سازی استفاده می شود.

بهترین سنگ تراورتن نمای بیرون ساختمان را نمی توان به صورت صد در صد مشخص کرد و باید خریداران سنگ های تراورتن ابتدا نیازمندی خود را مطرح کنند و به فروشنده اعلام کنند که بر چه اساسی نیاز به خرید سنگ مورد نظر دارند. برای نمونه من به سنگی نیاز دارم که دارای ظاهری سفید باشد و در برابر گرما بالایی مثلا آب و هوایی اهواز نیز مقام باشد، پس به صورت صددر صد اولین گزینه ای که به من پیشنهاد می گردد انتخاب سنگ تراورتن عباس آباد می باشد. اکثریت کلان شهرهای ایران به استفاده از سنگ های تراورتن می پردازند که در این بین می توان به شهرهای اصفهان ، تهران ، اهواز ، شیراز و سایر شهرهای ایران اشاره داشت. جهت دریافت اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

بهترین سنگ تراورتن برای نمای بیرون ساختمان

بهترین سنگ تراورتن برای نمای بیرون ساختمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 4 =

تماس با ما