بهترین سنگ برای نمای رومی

بهترین سنگ برای نمای رومی

نمای رومی یکی از رایج ترین سبک های طراحی نمای ساختمان است که هم اکنون در کشورمان با نامی محبوب یاد می شود و در این بخش نیز ما قصد داریم به بررسی بهترین سنگ برای نمای رومی بپردازیم. نمای رومی بر اساس پوشش تمام و یا بخش بزرگی از نمای ساختمان با سنگ تراورتن ایجاد شده است. اولین تصور و ذهنیت شما از یک ساختمان چه می باشد؟ قطعا نمای بیرونی آن ساختمان است. نمای بیرونی ساختمان در بحث دکوراسیون منزل از اهمیت زیادی برخوردار است .این نما که به نمای کلاسیک هم مشهور است به دلیل داشتن ویژگی های زیبای متعدد، چشم افراد زیادی را به خود جلب میکند و همین امر موجب گردیده که انتخاب بهترین سنگ برای نمای رومی همواره به عنوان یک چالش برای بسیاری از خردیداران سنگ های ساختمانی مطرح باشد.

سنگ های تراورتن همواره به عنوان گزینه اصلی جهت استفاده برای این نوع نما ها می باشند و موجب شده از آنها به عنوان سنگ مناسب برای نمای رومی نام برده شود و از مشخصه بارز آن ها نیز می توان به تنوع معادن آن اشاره کرد و در این بخش ما سعی خواهیم کرد تا به معرفی تعدادی از این معادن بپردازیم ولی باید به این نکته اشاره کرد که این تعداد معادن نام برده تنها بخش از تعداد معدن های فعال در زمینه استخراج سنگ تراورتن مورد کاربرد برای این قبیل از نماها می باشد. البته شایان ذکر است که به این نکته اشاره داشت اصولا از سنگ های تراورتن با زمینه رنگ کرم و کرم روشن برای این قبیل از نماها استفاده می شود و به همین دلیل ما به بررسی این دسته از سنگ ها پرداخته ایم.
سنگ تراورتن رامشه:این نوع سنگ تراورتن، سنگی بسیار مستحکم و دارای خاصیت جلا مناسب است حتی زمانی که برش های 3 یا 2 سانتی متری از این سنگ با کوچک ترین شکستگی یا پریدگی یا لبه های باریکه های سنگ ساخته می شود. این ویژگی خاص سنگ رامشه را به یکی از سنگ های ثابت برای ساخت نمای رومی تبدیل کرده است و رنگ کرمی آن بسیار پرطرفدار و رایج می باشد.

سنگ برای نمای رومی وابسته به مکان خاصی نبوده ولی عمده تولید آن در شهرک های صنعتی رضوانشهر و محمودآباد و شمس آباد صورت می گیرد و عمده مصرف آن نیز در کلان شهرهای تهران ، اصفهان ، اهواز و سایر شهرهای ایران صورت می گیرد که در بخش های بعدی به بررسی سنگ های ساختمانی در تک تک این شهرهای خواهیم پرداخت.

بهترین سنگ برای نمای رومی

بهترین سنگ برای نمای رومی


سنگ تراورتن عباس آباد:این نوع سنگ تراورتن در دو نوع موج دار و بی موج در ایران قابل تولید است و به نوعی جز خانواده سنگ های لوکس ایرانی به شمار می رود و عمده ی کاربرد آن برای نمای بیرونی ساختمان ها می باشد. این نوع سنگ به دلیل زیبایی، رنگ روشن متمایل به سفید، مقاومت بالا، صیقل پذیری عالی، تخلخل کمتر نسبت به دیگر تراورتن ها، مقاومت زیاد در برابر باران های اسیدی و رنگ و طرح های زیبای که دارد جزو منحصربه فرد ترین تراورتن های دنیا می باشد. تراورتن عباس آباد با توجه به نوع طرح موج و رنگ زمینه به دسته بندی های مختلفی مانند: تراورتن عباس آباد بی موج، تراورتن عباس آباد موج کبریتی، تراورتن عباس آباد دندانه گاوی، تراورتن عباس آباد ابر و بادی و تراورتن عباس آباد سوزنی تقسیم می گردد که به دلیل انواع طرح ها و رنگ های زیبایی که دارد، یکی از محبوب ترین سنگ نما های طراحی رومی میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + 12 =

تماس با ما