سنگ ساختمانی مناسب نمای بیرون ساختمان

نمای بیرون ساختمان از اهمیت بالایی در بین طراحان ، معماران و همچنین پیمانکاران ساختمانی برخوردار است و همواره مشتری بر اساس مشاهدات خود به انتخاب می پردازد. یک مشتری اولین چیزی که از یک ساختمان را مشاهده می کند نمای بیرون آن ساختمان می باشد و در مرحله اول باید ورودی ساختمان رضایت مشتری را جذب کند تا به بازدید از سایر بخش ها علاقه نشان دهد.یکی از پرکاربردترین متریال های ساختمان، سنگ ساختمان می باشد که از ان در پوشش نمای داخلی و نمای بیرونی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. دراین بخش قصد داریم به بررسی عوامل تاثیرگزار برانتخاب سنگ ساختمانی مناسب برای نمای بیرون ساختمان بپردازیم و به صورت مختصر اشاره ای به انواع سنگ های ساختمانی خواهیم داشت و آن دسته از سنگ های ساختمانی که قابلیت استفاده در نمای بیرون ساختمان را دارند ، معرفی و بررسی خواهیم کرد.

سنگ ساختمانی مناسب نمای بیرون ساختمان

سنگ خوب سنگی است که چه در نمای بیرونی چه درنمای داخلی ساختان در برابر عوامل محیطی سازگار باشد مثلا عواملی مانند گرما و سرما زیرا در مناطق مختلف شمال و جنوب و شرق و غرب میزان آب و هوا و رطوبت و گردو خاک با همدیگر فرق دارند درنتیجه باید قبل از خرید سنگ به این موارد دقت لازم را داشته باشیم البته الان تمام سنگ ها این خصوصیات را دارا می باشند اما باز هم برای اینکه یک خرید عالی داشته باشیم باد به این موارد توجه نمود. یک سنگ خوب باید دارای عایق حراراتی و بافت ورنگ طبیعی داشته باشد. البته می توان به این پارامترها بحث قیمت را نیز افزود و بسیاری از مصرف کنندگان همواره به دنبال این می باشند که سنگ مورد نظر از قیمت پایین تری برخوردار باشد و به نوعی با کمترین هزینه به انتخاب بهترین نوع سنگ ساختمانی بپردازند. و هدف ما نیز بیشتر بررسی سنگ ساختمانی مناسب نمای بیرون ساختمان می باشد.

حال چگونه بتوانیم سنگ خوب را تشخیص بدهیم؟ در پاسخ به این سوال راه حل های متعددی مطرح است که ما نیز از منظر تشخیص نوع صدا به بررسی این موارد خواهیم پرداخت. اگر دقت کنید زمانی به انبارهای سنگ جهت خرید سنگ های ساختمانی مراجعه می کنید و برای مثال اگر شما با یک کلید بر سنگ ضربه بزنی از آن صدایی منتشر می شود و این صدا نیز در سنگ های ساختمانی بر اساس تنوع آن ها متفاوت است. برای مثال شما در بین چند نمونه سنگ تراورتنی که برای نمای بیرون ساختمان انتخاب کرده اید می خواهید بر اساس تست صدا به انتخاب بهترین بپردازید. بهترین راه این است که با ضربه زدن آن سنگی که دارای صدای تو پرتری است را انتخاب کنید. البته این مسئله کمی گیج کننده است ولی با تکرار می توانید متوجه این تفاوت به خوبی شوید.باید توجه داشت که همواره انتخاب سنگ مناسب نمای بیرون ساختمان از چالشی ترین مسائل در انتخاب سنگ های ساختمانی است که نیاز به نظر کارشناسی شده دارد.

چه سنگی برای نمای بیرون ساختمان مناسب است؟ جواب این سوال را نمی توان در یک مقاله پاسخ داد اما در این حد بدانید شما باید سنگی برای نمای بیرون ساختمان خود انتخاب کنید که دارای مقاومت در برابر شرایط آب و هوایی باشد و همچنین از کمترین جذب اب برخوردار باشد. به صورت خلاصه می توانیم به دو سنگ های تراورتن و گرانیت و همچنین انواع سنگ های چینی اشاره کنیم که تا حدودی جهت کاربری در نمای بیرون ساختمان گزینه های مناسبی می باشند. البته در مقالات بعدی سعی خواهیم کرد به جزئیات هر کدام از انواع سنگ های ساختمانی نام برده جهت استفاده در نمای بیرون ساختمان بپردازیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 5 =

تماس با ما