سنگ گیوتین چیست

سنگ گیوتین چیست

سنگ گیوتین چیست
سنگ گیوتین یا سنگ قیچی جز سنگهای دکوراتیو و آنتیکی است که از قطعات پروفیل شکل سنگ های تراورتن ، مرمریت و یا ترااونیکس با تنوع طرح و رنگ بندی مختلف تولید می شود

سنگ آنتيک گیوتین و طبیعی از قرار دادن قطعات شکسته سنگ و خرده سنگ کنار هم (ضايعات و باطله‌هاي سنگ‌هاي تراورتن) و چسباندن آنها با ملات‌هايي که پايه زريني دارند توليد مي‌شوند و به عبارتي از مجموع و ترکيب باطله‌ها و ضايعات سنگ‌هاي تزييني تراورتن بامواد افزاينده مختصر ديگر به‌دست مي‌آيند.

پروفیل های سنگی که به صورت مکعب مستطیل است در زیر دستگاهی که لبه تیغ مانند آن بر سطح طولی سنگ ضربه زده ، قطعه را به دو قسمت تقسیم می کند. سطح خارجی صاف بوده که برای نصب روی دیوار توسط چسب سنگ بکار می رود و بخش داخلی آن که حالت طبیعی ، نامنظم و ناصافی دارد ، به عنوان نمای داخلی و خارجی ساختمان کاربرد دارد. سنگ گیوتین از پرکاربردترین متریال هایی است که به دلیل زیبایی ، قیمت مناسب ، امکان قرار گرفتن در کنار مصالح دیگر مانند سنگ های صیقلی ، چوب ( ترمو وود ) ، کاغذ دیواری و غیره ، همچنین کوتاه بودن زمان اجرا ، مورد توجه معماران و مجریان قرار گرفته است.
ايده پديد آمدن سنگ‌هاي آنتيک از آنجا شکل گرفت که طراحان و آرشيتکت‌ها به‌منظور هر چه زيباتر کردن فضاها اعم از فضاهاي بيروني و دروني ساختمان‌ها و کف‌پوش‌ها و محوطه‌سازي‌هاي بيروني نياز به سنگ‌هايي با فاکتورهاي مورد نظر خويش را احساس مي‌کردند به‌علاوه پيشرفت صنعت ساختمان و سليقه‌هاي مختلف اين نياز را بيان مي‌کرد که سنگ‌هايي با طرح‌هاي مختلف و فاکتورهاي فيزيکي و مکانيکي باکيفيت بالا و قيمت مناسب بايد در دسترس باشد.

قیمت گیوتین

عوامل متعددی بر قیمت گیوتین تاثیر گذار می باشد که در این بین می توان به ابعاد، رنگ و نوع سنگ ساختمانی مورد استفاده برای این کاربری بستگی دارد. که هر کدام را سعی خواهیم کرد در بخش های مرتبط به صورت کامل شرح دهیم.سنگ گیوتین به صورت انبوه در شهرک های صنعتی رضوانشهر و محمودآباد اصفهان مورد تولید فرآوری قرار می گیرد و همچنین مشاهده شده است که این سنگ در شهرک صنعتی شمس آباد تهران نیاز تولید می شود و شهرهای تهران و اصفهان را می توان به عنوان یکی از بازار های هدف این نوع سنگ ساختمانی به شمار آورد. در بین می توان به گیوتین انواع سنگ های ساختمانی از جمله مرمریت، مرمر ، تراونیکس و تراورتن در بازه رنگ گردویی ، کرم ، سیاه ، سفید ، قرمز و ….اشاره کرد. جهت دریافت .

سنگ گیوتین چیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + 13 =

تماس با ما