سنگ بادبر

سنگ بادبر

سنگ بادبر

سنگ هایی که در شرایط حرارت بالا مقاوم هستند
عبارتند از بازالت، دیاباز و توف. ویژگی مهم این سنگها داشتن مقاومت فشاری بیش از 100 مگا پاسگال است که میزان جذب آن حداکثر به 1 در صد می‌رسد.
سنگ بادبر سنگی است که با تیشه دستی شکلی منظم به آن داده می شود. سنگ بادبر در نمای ساختمان، محوطه سازی و سنگفرش کاربرد دارد

سنگهاي 15/0 و 20/0 طولي به ضخامت 4 سانت بريده مي شوند و بعد با نيروي انساني و تيشه هاي مخصوص بصورت بادبر در مي آورند. سنگهاي مرمريت و تراورتن را بيشتر به اين صورت در مي آورند وبصورت تركيبي در نماي اصلي و زير كنسول از آن استفاده مي كنند. سنگ بادبر، با دوام و بسيار زيبا است و در طراحيهاي مختلف مورد استفاده قرار مي گيرد.

سنگها در راه سازی مصارف متعدد دارند که از جمله این موارد پل سازی، زیر سازی، سنگفرش، زیر ریل آهن و غیره است. انواع سنگهای آذرین، دگرگونی و رسوبی که واجد خصوصیت های زیر باشند، در راه سازی قابل استفاده خواهند بود.

– مقاومت فشاری بیش از 100 مگا پاسکال

– ضریب نرم شدگی بیش از 0.9

– میزان جذب آب، کمتر از 1 درصد

– وزن مخصوص بیش از 2.3 گرم بر سانتیمتر مکعب

– نداشتن کانیهای رسی، گچ و مواد قابل حل در آب

– عدم آلتراسیون و هوازدگی در سنگ

سنگ های مقاوم در برابر محلولها و حرارت
سنگهایی که در برابر اسیدها مقاومند، عبارتند از گرانیت، دیاباز، دیوریت، کوارتزیت و بازالت.

سنگ های مقاوم در برابر محلولهای قلیایی
عبارتند از سنگ آهک، دولومیت، سنگ مرمر و منیزیت.

معرفی سنگ های محوطه سازی سنگ های محوطه سازی شامل سنگ های دیواره و کف و وسایل سنگی مثل آبنما و گلدان و میز و صندلی و بسیاری چیزهای دیگر است. سنگ دیواره محوطه برای دیواره می توان از سنگ های ورقه ای، مالون در رنگ های مختلف استفاده کرد. سنگ ورقه ای سنگ مالون سنگ آنتیک سنگ کف محوطه همینطور برای کف از سنگ های بادبر، ورقه ای، کیوبیک

این نوع سنگ سنگی است که در هنگام استخراج از معدن‌، به کمک پتک‌، آن را به صورت تقریبی مکعب مستطیل در می‌آورند و سپس در کارگاه، سطح نمای آن را حدودا به صورت چهار گوش (مربع یا مستطیل) شکل می‌دهند. اصطلاحاً به این سنگ‌ها مالون نیز گفته می‌شود. این کار، برای برداشتن درزهای افقی و قائم در دیوارهای رجدار و به رج برده شده و همچنین برای نظم کشیدن به نمای دیوار انجام می‌گیرد. ریشه سنگ، از طرف نما به طرف دم سنگ، با استفاده از پتک کمی لاغرتر می‌شود تا عمل کنار هم قرار دادن سنگ‌ها به راحتی صورت گیرد. حداقل عرض و ارتفاع سنگ بادبر به ترتیب ۲۰ و ۱۵ سانتیمتر و اندازه بار سنگ حداکثر ۴ سانتیمتر است.

منابع: از وب سایت های معتبر سنگ ساختمانی

سنگ بادبر

سنگ بادبر

سنگ بادبر تراورتن

سنگ بادبر جوشقان

سنگ بادبر سفید

سنگ بادبر چیست

سنگ بادبر گندمک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 16 =

تماس با ما