سنگ گرانیت سفید نطنز

سنگ گرانیت سفید نطنز

سنگ گرانیت سفید نطنز

معادن گرانیت نطنز در استان اصفهان واقع شده است؛ دراین منطقه چندین معدن گرانیت سفید وجود دارد که از جمله آن ها می توان معادن آقایان حبیب الهیان، محمدی، سعیدی، روح الهی، علیزاده و احرار را نام برد. مجتمع معادن حبیب الهیان از لحاظ رنگ، روشن ترین و از لحاظ نقش و دانه بندی پاکترین معدن منطقه می باشد. حاج مرتضی حبیب الهیان با توجه به شناخت ذخیره خوب منطقه، و با کاوش، تلاش و همت بسیار توانستند از این معادن بهره برداری نمایند؛ ایشان از پیشکسوتان بزرگ صنعت سنگ اصفهان و ایران می باشند و گرانیت سفید نطنز به دست توانای ایشان به دنیا عرضه شد. این گرانیت در سطح جهانی و در زمینه صادرات، از کارنامه خوبی برخوردار است. این گرانیت از لحاظ رنگ زمینه در گروه سنگ های سفید قرار دارد و در سطح آن، دانه های سیاه مایل به قهوه ای به چشم می خورد که به صورت یکنواخت در سطح، پراکنده شده، به همین دلیل به این سنگ گرانیت دانه فلفلی نیز می گویند. این سنگ نمره خوب را در زمینه اعتبار ساب پذیری کسب می کند.

سنگ گرانیت سفید نطنز جزء سنگ های پرمصرف در صنعت ساختمان سازی می باشد. این نوع گرانیت دارای چندین معدن متعدد در مجاورت یکدیگر است که هر کدام تفاوت های ظاهری و فنی جزئی با یکدیگر دارند. این نوع گرانیت غالبا دارای یکنواختی خوبی دارد و گاها لکه های سیاه که اصطلاحا به آن غده می گویند و شالی های سفید در آن دیده می شود.

قیمت گرانیت نطنز سفید

عوامل متعددی را می توان بر قیمت گرانیت نطنز سفید تاثیر گذار دانست که در این بین می توان به ابعاد ، ضخامت و سورت بندی آن اشاره کرد. مشابه سایر سنگ های ساختمانی این سنگ نیز در ابعاد اسلب ، پلاک ، کابینت ، پله و فرشی مورد تولید وفرآوری قرار می گیرد و عمده تولید آن نیز در شهرک صنعتی محمودآباد اصفهان صورت می گیرد. عمده بازار این نوع سنگ نیز در بازار های شهر اصفهان ، تهران و سایر شهرهای ایران می باشد.

در سنگ های گرانیت از هیچگونه ماده پرکننده ای استفاده نمی شود و سنگ، ماهیت طبیعی خود را کاملا حفظ می کند. در فراوری سنگ گرانیت از دستگاه ها و لوازم مخصوص سنگ های سخت استفاده می شود. بیشترین کاربرد این نوع سنگ در دیوارهای ساختمان، کف، پله و کابینت است. گرانیت از نظر جنس، جزء پر استحکام ترین سنگ های طبیعی می باشد و جذب آب کمتری نسبت به بقیه گروه های سنگ دارد.

سنگ گرانیت سفید نطنز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + 15 =

تماس با ما