سنگ مرمریت گندمک شیراز

سنگ مرمریت گندمک شیراز

سنگ مرمریت گندمک شیراز

سنگ مرمريت گندمک به صورت سابيده، تيشه اي و بوش همر توليد و مصرف مي شود که کاربرد هرکدام متفاوت مي باشد .سنگ گندمک سابيده بيشتر در داخل ساختمان ، کف ، ديواره‌ها و پله‌ها کاربرد دارند و سنگ گندمک تيشه‌اي وبوش همر بيشتر براي محوطه سازي، کف حياط و نما استفاده ميگردد و اکثر مهندسان آرشيتکت از اين نوع سنگ ،مخصوصا گندمک بوش همربراي محوطه سازي و نما استفاده مي نمایند. يکي از نکات مهم براي استفاده از اين سنگ براي کف سازي ، اين است که نبايد بعد از نصب از دوغاب استفاده کرد زيرا باعث از بين رفتن رنگ سنگ و تشکيل جرم روي سنگ مي گردد.

معدن سنگ مرمریت گندمک شیراز، در استان فارس واقع شده است؛ استان فارس در زمینه معادن سنگ بسیار غنی می باشد. زمینه اصلی رنگ این سنگ، کرم-گندمی است و از آنجایی که طرح و رنگ این مرمریت مانند خوشه های گندم است به آن گندمک می گویند. طرح نسبتا ساده و جذاب این سنگ، باعث شده تا معماران و ساختمان سازان سراسر کشور در طراحی نمای خارجی و داخلی ساختمان ها از آن استفاده کنند. این سنگ یک انتخاب مناسب برای کف سازی محوطه های ویلایی و مکان هایی که در معرض بارش و لغزندگی هستند می باشد.

سنگ مرمریت گندمک رنگی خردلی با رگه های صدفی شکل دارد. سنگ مرمریت گندمک به دلیل مقاومت بالا و جذب آب نسبتا پایین نسبت به سایر مرمریت ها جزء معدود مرمریت هایی است که می توان در فضای بیرونی ساختمان هم از آن استفاده نمود. سنگ مرمریت گندمک اغلب به صورت بوش همر (سوزنی)، بادبر یا تیشه ای در نما و محوطه سازی کاربرد دارد. معدن سنگ مرمریت گندمک در استان فارس واقع گردیده است

فراوری این محصول به صورت تیشه ای ماشینی است. در فراوری سنگ به روش تیشه ای از دستگاه های مخصوص تیشه زن استفاده می شود که سطح روی سنگ را با سرعت مناسب خش زده و محصول را به این صورت فرآوری می کند. این محصول برای از بین بردن لغزندگی سطح و محیط هایی مانند حیاط مناسب است .مرمریت گندمک تیشه ای به دلیل زیبایی خاص، منحصر بفرد بودن، در دسترس بودن و فراوانی از جمله پرفروش ترین مرمریت ها به شمار می رود. بیشترین کاربرد این نوع مرمریت در دیوارهای داخلی و خارجی ساختمان،کف و پله است.

منابع : برگرفته شده از وب سایت های مطرح سنگ ساختمانی

سنگ مرمریت گندمک شیراز

سنگ مرمریت گندمک شیراز

سنگ مرمریت گندمک
سنگ مرمریت گندمک تیشه ای
سنگ مرمریت گندمک شیراز
سنگ پلاک مرمریت گندمک
قیمت سنگ مرمریت گندمک
قیمت سنگ مرمریت گندمک شیراز
قیمت مرمریت گندمک
مرمریت گندمک
مرمریت گندمک شیراز
مرمریت گندمک شیراز سندبلاست
معدن مرمریت گندمک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × یک =

تماس با ما