سنگ چینی ازنا

سنگ چینی ازنا

کشور ایران از تنوع بالایی در سنگ های چینی برخوردار است و یکی دیگر از برندهایی که در بازارهای جهانی نیز از محبوبیت بالایی برخوردار بوده ، سنگ چینی ازنا نام دارد. این نوع چینی دارای زمینه رنگ مایل به سفید با خطوط خاکستری و طوسی که بر روی سطح سنگ به صورت نامنظم نقش بسته و همین مورد موجب گردیده تا این سنگ از محبوبیت بالایی در بین طراحان و معماران برخوردار باشد. سنگ چینی ازنا از تراکم بالایی برخوردار است و این مورد موجب شده تا به نسبت از ساب پذیری و سیقل پذیری قابل قبولی برخوردار باشد.

این نوع چینی در ابعاد پله ، اسلب ،پلاک و فرشی فرآوری می شود اما اسلب چینی ازنا به نسبت از تقاضای بالاتری برخوردار است و دلیل این موضوع را می توان در صادراتی بودن این نوع چینی جویا شد. البته در این بین می توان در بازارهای جهانی سنگ های خارجی مشابه ای برای آن یافت و به دلیل مناسب بودن قیمت سنگ های ایرانی موجب شده بسیاری از خریداران بازارهای جهانی به سنگ های ایرانی روی آورند. از جمله کاربری های چینی ازنا می توان به قابلیت استفاده ان در نمای داخلی و نمای بیرون ساختمان اشاره کرد که در این بین می توان به کف ساختمان،راه پله ،بدنه،پارکینگ،آشپزخانه،حمام و سرویس بهداشتی اشاره کرد.

قیمت خریدوفروش چینی ازنا

پارامترهای متعددی بر قیمت انواع سنگ های ساختمانی تاثیر گذار می باشد که دراین بین ابعاد،ضخامت،سورت بندی و کیفیت فرآوری به عنوان پارامترهای مشترکی بوده و ان نیز بر قیمت چینی ازنا تاثیر مستقیم دارد. عمده تولید این نوع سنگ در شهرک های صنعتی رضوانشهر ، محمودآباد ، محلات،دولت آباد و شمس آباد صورت می گرد و عمده خریدوفروش چینی ازنا نیز در شهرهای تهران و اصفهان صورت می گیرد.

روش استخراج آنها از معدن به صورت سیم برش و اکثراً نرم بر و بعضاً نیز سخت بر می‌باشند. سنگ‌های چینی دارای تنوع رنگ پایینی می‌باشند و معمولاً به رنگ سفید و یا به رنگ سفید یا هاله یا رگه‌های زرد می‌باشد. سنگ‌های چینی سنگ‌های محکم و بهداشتی بوده و تقریباً در همه مکان‌های یک ساختمان حتی جاهایی که آبریزش زیاد دارند و مخصوصاً مراکز بهداشتی درمانی قابل استفاده می‌باشند و به صورت تیشه ای آن نیز یافت می‌شود.

یکی از مرغوب ترین و با کیفیت ترین سنگها میباشد . کاربرد این سنگ در نمای داخلی ساختمان اعم از سرویس پله , کف و بدنه بطور فراوان میاشید , بدلیل مقاومت بالا در برابر سرما , گرما و مواد شوینده در اکثر ادارات و مکان های تجاری , رستوران ها و سازمانها کاربرد فراوان دارد

سنگ چینی همان سنگ آهکی دگرگون یا مرمریت می‌باشد که دانه‌ها یا بلورهای تشکیل دهنده آن قابل رویت با چشم می‌باشد و به عبارت دیگر سنگ چینی به انواع مرمریت‌ها دانه ریزی اطلاق می‌شود که بافتی تمام بلور داشته و عمدتاً از کلسیت و به مقدار کمی ولاستونیت (بعنوان کانی‌های اصلی) تشکیل شده است. این نام در دو دهه اخیر در ایران مصطلح شده و ظاهراً به آن جهت چینی گفته اند که در ضخامت‌های کم (حدود دو سانتیمتر) در مقابل ضربه صدای چینی می‌دهد.

چینی ازنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 15 =

تماس با ما